Szlaki turystyczne w okolicach Darłówka

Wybierając miejsce na wakacje (podpowiedź: meteor-turystyka.pl), kierujemy się przede wszystkim swoimi wymaganiami i upodobaniami, wszyscy, którzy kochają morze i aktywność fizyczną, szukają miejsc, gdzie mogą wybrać się na przejażdżkę rowerową, bądź na szybki spacer z kijkami. Nadmorskie miejscowości (podpowiedź: remark-gastronomia.pl) zapewniają wiele szlaków turystycznych oraz pięknych okoliczności przyrody, jakże przyjemne jest uprawianie sportu wśród fal i morskiego klimatu. Darłówko to świetna baza noclegowa wokół, której znajdują się ciekawe trasy rowerowe i piesze.

Czerwony Szlak prowadzi wzdłuż Bałtyku, zwany także Koszalińskim Szlakiem Nadmorskim (podpowiedź: wikipedia.org). Mierzy on 102 kilometry, prowadząc od Dźwirzyna do Wicia. Niebieski Szlak turystyczny, o długości 71,5 kilometra, rozpoczyna się w Darłówku. Szlak Rezerwatów prowadzi przez teren parków, na szlaku można spotkać wiele pomników przyrody, zamków w Darłowie i Kręgu. W okolicy można korzystać również z wielu leśnych dróg i ścieżek, jeżdżąc na rowerze. Pierwszym torem dla jednośladów jest Pętla Szlakiem Cystersów mierząca 23 kilometry, rozpoczyna się w Darłowie, dalej prowadzi przez Boboli, Dąbki, Bukowo Pomorskie, Pęciszewko, Rusko – koniec trasy oczywiście jest w Darłowie.

Podążając na trasie, spotkamy Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły oraz zabytki wiejskiego budownictwa. Kolejny szlak rowerowy to Duża Pętla Nadmorska o długości 37 kilometrów, ciekawa i malownicza trasa biegnie przez Darłówko Wschodnie, Wicie, Jarosławiec, Rusinowo, Barzowice, Drozdowo. Szlak prowadzi drogą tuż za wydmą, dalej pięknym lasem nadmorskim, przez mierzeje, spotkamy tu piękne widoki na morze, wiatraki oraz jezioro. Duża Pętla Wiatrakowa, licząca 39 kilometrów ciągnie się przez Darłowo, zaczynając od Zamku Książąt Pomorskich, dalej przez Cisowo i wzdłuż brzegu jeziora Kopań, przez Drozdowo, Sulimice, Kowalewice, Stary Jarosław, Krupy.

Okolice Darłówka zachęcają pięknymi zabytkami i widokami na Morze Bałtyckie. To fantastyczne miejsce na nocleg, z którego można wybrać się na niezapomnianą przejażdżkę rowerową. Aktywny wypoczynek w tak urokliwym otoczeniu przyrody to znakomity plan na wakacje. Szczególnie miło i przyjemnie jest odpoczywać, spędzając czas w różnorodny sposób, w morskim klimacie, wśród fal i zielonych lasów. Miłośnicy przyrody na pewno będą zachwyceni znajdującymi się tutaj okazami natury i bliskością flory i fauny.

4 komentarzy

  1. Ja się mogę pochwalić, że mimo słabej kondycji przejechałam Koszaliński Szlak Nadmorski i jestem bardzo dumna z tego powodu, dlatego tym milej wspominam pobyt w Darłówku.

  2. Ja osobiście sprawdziłam Pętlę Szlakiem Cystersów i byłam bardzo zadowolona, dobrze przygotowana i wiedzie przez ciekawe zabytki

  3. Przez same kościoły podejrzewam, ja wolę szlaki gdzie można się zmęczyć, poznać piękne krajobrazy i naturę, a spać najlepiej pod namiotem, no ewentualnie w jakimś tanim pensjonacie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>