Świątynia szczęśliwych małżeństw w Sudetach

XIII-wieczna, a zarazem drewniana świątynia, tak zwana klepkowa wywodząca się z Vang na terenach południowej Norwegii stała się bez wątpienia jedną z tych największych atrakcji. Pamiętajmy jednak, że nie wyłącznie terenów Sudetów, ale również całego obszaru Polski. Rys historyczny ukazuje, iż została ona zakupiona na przełomie lat 40. XIX wieku poprzez Wilhelma (IV) jako swoisty eksponat. Zakup ten był przeznaczony do występującego tam Berlińskiego Muzeum. Stało się jednak inaczej, bowiem to właśnie ona trafiła na obszary Karpacza. Fachowcy wskazują, iż po dzisiejsze czasy pełni zadania kościoła ewangelickiego. Faktem zatem jest, że bez wątpienia oryginalny wygląd i przekonanie, iż jest to więc świątynia tak zwanych szczęśliwych małżeństw stały się powodem organizowania w tym miejscu licznych ceremonii. Jednak ciekawostką staje się, iż tak zwane dwa kandelabry, które przedstawiają łabędzia oraz serce były jedynie używane w czasie ślubów.

Do następnych atrakcji zalicza się bez wątpienia tak zwane Błędne Skały. Wskazuje się zatem, że stały się malowniczym skalnym miastem, znajdującym się w tak zwanych Górach Stołowych. Pamiętajmy jednak, że w całości zostały objęte swoistą ochroną dość ścisłą, tak zwanego Karkonoskiego Parku Narodowego. Przedstawia się, że to właśnie one zostały utworzone więc z piaskowca, który występuje na zachodniej części masywu Skalniaka, a więc przyciąga w każdym roku liczne tysiące turystów. Faktem również jest, iż tak zwane "skalne miasto" można również zwiedzać swoistym szlakiem jednokierunkowym. Ma to bez wątpienia miejsce po tak zwanych drewnianych kładkach. Warto pokusić się o przejrzenie całej oferty turystycznej Sudetów, na którą składa się baza noclegowa (ta w serwisach Meteora) i lista atrakcji czy lokali gastronomicznych. Można tego dokonać jeszcze przed wyjazdem, korzystając z internetu lub z telefonów komórkowych (mobilnie). To bardzo ułatwia sprawę planowania urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>