Poradzieckie lotnisko w Sianożętach

Sianożęty to spokojna nadmorska miejscowość turystyczna. Szeroka plaża, czyste powietrze to nie jedyna atrakcja miejscowości. W Sianożętach znajduje się poradzieckie lotnisko "Bagicz”. W 1935 roku III Rzesza wysiedliła mieszkańców wioski, ponieważ władze postanowiły zbudować duży kompleks wojskowy z lotniskiem dla samolotów bombowych. Startowały stąd samoloty bombardujące Polskę w czasie II wojny światowej. W 1945 roku lotnisko i osiedle garnizonowe przeszło w ręce radzieckie. Później rozbudowano je o dodatkowy pas startowy (2500 metra długości i 40 metrów szerokości), wybudowano niezbędną infrastrukturę do obsługi odrzutowych samolotów oraz 41 schronohangarów. W 1992 roku tereny wróciły pod polskie władze. Od 2012 roku obsługuje ruch turystyczny, z którego startują samoloty wycieczkowe i motolotnie. Turyści mogą wykupić przelot motolotnią lub samolotem i z lotu ptaka podziwiać malownicze krajobrazy. Oprócz lotów widokowych tutejszy aeroklub oferuje turystom skoki spadochronowe w tandemie z instruktorem. Warto też zobaczyć hangary, czyli budynki, które służyły jako pomieszczenia dla samolotów i innych maszyn oraz ukrycie typu "Granit”. Na terenie lotniska organizowane są koncerty znanych gwiazd polskich i zagranicznych (np. Creamfields). Ponadto co roku odbywa się tutaj zlot motocykli i fanów dwukółek.

Będąc na tak ważnych wydarzeniach, warto zatrzymać się tutaj na dłużej (noclegi Sianożęty z meteora). Noclegi w Sianożętach oferuje Collina Beach w przestronnych, komfortowych, dobrze wyposażonych willach i domach. Znajdują się tuż przy malowniczych wydmach, 10 metrów od zejścia na plażę, a co najważniejsze niedaleko lotniska "Bagicz”. Oferta stworzona głównie dla dzieci to: plac zabaw, Klub Dziecięcy, rozbudowany program zajęć animacyjnych na świeżym, zdrowym powietrzu. Pobyt wypoczynkowy w takim klimacie działa na nas leczniczo. Lecznicza bryza morska sprzyja dobremu samopoczuciu, odbudowie psychicznej i biologicznej. Pobyt tutaj łagodzi alergie, korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Obiekt posiada dużą, zieloną, zaplanowaną przestrzeń rekreacyjną, wypożyczalnię rowerów, lodziarnię, bistro oraz zewnętrzne prysznice plażowe z ciepłą wodą. Wszystkie wille i domy posiadają wyposażone aneksy kuchenne i łazienki oraz ogrodzony ogródek z kamiennym grillem. Jest to odpowiednie miejsce na wypoczynek w Sianożętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>