Na tropie Adama Małysza – Wisła

Wielu turystów decyduje się odwiedzić Wisłę ze względu na rozsławionego dzięki międzynarodowym sukcesom Adama Małysza. Znany polski skoczek narciarski darzy swoje rodzinne miasto dużym sentymentem. Trudno się dziwić, gdyż Wisła przyciąga swoim urokiem osoby na co dzień niezwiązane z tym cudownym regionem. Wizyta w mieście to doskonała okazja do poszukania śladów gwiazdy w przestrzeni publicznej i bliższego zapoznania się z biografią niesamowitego sportowca, który zdobył dla kraju cztery kule Pucharu Mistrzostw Świata. Dużym udogodnieniem dla turystów jest całoroczna dostępność noclegów i wysoki standard świadczonych usług [https://meteor-turystyka.pl/noclegi,wisla,0.html].

Obowiązkowym punktem na trasie wycieczki każdego narciarskiego kibica jest znajdująca się w samym sercu Wisły – Galeria Trofeów. Wystawa powstała z inicjatywy samego skoczka, który w ten sposób pragnie promować działalność swojej fundacji „Wystarczy chcieć”. Powierzchnia ekspozycyjna jest wypełniona po brzegi pamiątkami z czasów największych sukcesów. To właśnie w budynku galerii znajdują się obecnie 4 nagrody. To one stanowią jeden z głównych obiektów zainteresowania zwiedzających, jednak nie mniejszą uwagą cieszą się medale Mistrzostw Świata oraz koszulki lidera, które zakładał niegdyś biorąc udział w prestiżowych zawodach i konkursach. Goście mogą przyjrzeć się dokładnie kombinezonowi narciarskiemu stanowiącemu jeden z elementów ekspozycji. Cała galeria została zaprojektowana osobiście przez polskiego skoczka. Pomocą w aranżacji służyli mu członkowie rodziny, w tym żona, współwłaścicielka fundacji.

Nie sposób pominąć Wiślańskiego Centrum Kultury i Informacji. W budynku można zobaczyć niezwykle oryginalny i pomysłowy pomnik wielkiego sportowca. Jest on wykonany z białej czekolady przez Stowarzyszenie Cukierników RP. Przedstawia zawodnika, który trzyma zwycięskie narty, a tuż obok znajduje się czekoladowa wersja kryształowej kuli. Figura jest przeszklona, co ma związek z wcześniejszymi próbami degustacji pomnika. Wymienione atrakcje to zaledwie część tego, co czeka w Wiśle na kibiców Mistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>