Lubelszczyzna pod lupą – Kazimierz Dolny

Jednym z najpiękniejszych polskich miast o charakterze wypoczynkowym jest Kazimierz Dolny położony nad brzegiem Wisły. Warto przyjechać tu choćby na weekend i zachwycić się niesamowitą, renesansową architekturą spowitej w magicznej zieleni. W Kazimierzu Dolnym żyje wielu wybitnych artystów, w tym malarzy. To magia przyrody sprawiła, że bezgranicznie zakochali się w tej miejscowości. Po dziś dzień ci utalentowani ludzie sztuki potrafią na oczach turystów tworzyć przecudnej urody pejzaże. Wyglądają one niczym żywe dzieło stwórcy świata, przy czym zadziwiający jest ludzki talent, który tak wiernie może ten cud natury odtworzyć. Kiedy przyjedziemy do Kazimierza Dolnego, koniecznie powinniśmy pójść nad Wisłę, gdzie warto przejść się spokojnie pasażem i pozachwycać się niezwykłą urodą i malowniczością położonego po drugiej stronie Janowca. W miejscowości tej znajduje się imponujący zamek, gdzie organizowane są imprezy kulturalne. Dojazd na drugą stronę nie stanowi problemu – można tam przepłynąć promem jak również pojechać autem przez Puławy, co stanowi dodatkową atrakcję dla odwiedzających.

Baza noclegowa w Kazimierzu Dolnym obfituje w luksusowe pokoje hotelowe, odbyć wypoczynek możemy także w zaciszu pensjonatów. Szczególną popularnością cieszą się przy tym klimatyczne kazimierskie noclegi, jakich jest tu wiele, oddające doskonale artystycznego ducha tego miasta. Kazimierz Dolny słynie z góry Trzech Krzyży, na którą to obowiązkowo należy się wspiąć. Kiedy już się tu wdrapiemy, będziemy mogli w pełnej krasie zobaczyć rozlegający się malowniczy widok na czerwone dachy i niebieską wstęgę Wisły. Wielu ludzi przybywa do Kazimierza Dolnego po to, by zaczerpnąć w płuca zdrowego powietrza. Miasto jest otoczone przez strefę Parku Krajobrazowego. Stanowi ona dosyć rozległą strefę, która podlega ścisłej ochronie prawnej. Można wybrać się tu na krajoznawczą wycieczkę śladami słynnego pisarza i reportera – Ryszarda Kapuścińskiego, który przepięknie i obiektywnie opisał swoje wędrówki do pobliskiego Rogalowa. Wierzący będą mieli szansę zażyć nieco medytacji w Wąwolnicy. Kiedy się już tu znajdziemy, dobrze jest udać się na krótki wyjazd do Nałęczowa. W tym miasteczku koniecznie powinniśmy odwiedzić strefę Parku Zdrojowego. Tu też podobno są dostępne najlepsze lody w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>