Letnie imprezy w Dziwnowie

Okres wakacyjny, to czas szczególnego oblężenia nadmorskich miejscowości przez przybyłych tutaj na letni wypoczynek turystów. Zarządcy tychże miasteczek i usytuowanych bezpośrednio przy morzu wsi prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć przyjezdnych właśnie do siebie. I chociaż chętnych nie brakuje, to są oni coraz bardziej wybredni, więc chcą aby w miejscowości, do której się wybierają była różnorodna i bogata baza noclegowa, rozmaite atrakcje turystyczne, nie obędzie się również bez organizowanych cyklicznie, przyciągających stałych bywalców imprez. Tylko w takim przypadku zarządzający mogą liczyć, że wyprzedane zostaną w okresie letnim wszystkie noclegi w Dziwnowie.

Dziwnów to miasto, w którym regularnie organizowane są różnego rodzaju imprezy, nie tylko w okresie letnim, ale i przez cały rok. W okresie wakacyjnym natomiast jest tych imprez najwięcej i tak poczynając od początku lipca po sam koniec sierpnia odbywa się ich tutaj kilka. W roku 2016 zaplanowano ich aż ponad dziesięć. Już na początku sezonu – 2 lipca odbędzie się impreza „Ster na Dziwnów”. Odbędzie się ona przy Przystani Sezonowej w Dziwnowie, a w jej obrębie odbywać się będą rozmaite zabawy na wodzie i lądzie – fajerwerki koncerty – atrakcje dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie cateringu i wszelkich innych atrakcji i udogodnień.

W tym roku również poczynając od 21 lipca organizowane będzie w Dziwnowie w związku z istniejąca tutaj Aleją Gwiazd Sportu, trzydniowe spotkanie z gwiazdami sportu. W ramach tej imprezy odbędzie się odsłona pięciu kolejnych replik medali. Odbywać się będą również podobnie jak w przypadku „Steru na Dziwnów” rozmaite konkursy, skupione jednak bardziej na dyscyplinach sportowych, koncerty i zabawy.

Pod koniec sierpnia natomiast, niejako na zakończenie wakacji odbędzie się tutaj Festyn Komandosa. Jest to impreza o charakterze typowo militarnym dla miłośników wojskowego klimatu, ale nie tylko. Odbędą się w jej ramach wystawy i prezentacje umundurowania oraz sprzętu militarnego. Jak widać, Dziwnów jest miejscem stworzonym do letniego wypoczynku. Poza odbywającymi się tutaj imprezami, turyści mogą skorzystać również z wielu innych czekających tutaj na nich atrakcji. Poczynając od korzyści płynących z uwarunkowań przyrodniczych, jak i sztucznie zorganizowanych przez tutejszych zarządców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>