Korbielowskie wczasy

Korbielów to niewielka, bardzo urokliwa wieś w okolicy Jeleśni. Liczy około 1000 mieszkańców. W pobliżu znajduje się masyw Pilsko. Miejscowość aspiruje do miana kurortu, zwłaszcza zimowego, bo Pilsko jest stworzone dla narciarzy. Otaczające Korbielów góry są najwyższe w całych Beskidach. W okolicznych lasach występuje bardzo dużo zwierząt w tym drapieżników – niedźwiedź, wilk, ryś oraz ciekawa roślinność. Korbielów to wiele punktów gastronomicznych, w których można smacznie zjeść i wzmocnić się trunkiem. Wybór jest duży – restauracje, karczmy, bary, pizzeria, a zimą szałasy i namioty w pobliżu tras narciarskich. To również bogata baza noclegowa (ciekawe propozycje można znaleźć w bazie Meteor pod noclegi Korbielów) w postaci hoteli, kwater prywatnych, pokoi gościnnych, schronisk, agroturystyki, pensjonatów. Ceny są na każdą kieszeń, zależne od standardu. Wieś ciągle się rozwija i powstają sklepy, miejsca noclegowe, parkingi.

Latem Korbielów kusi wspaniałą przyrodą, trasami rowerowymi, spacerowymi, licznymi szlakami turystycznymi o różnym stopniu trudności i czasie przejścia, stadniną koni huculskich (Wikipedia), łowiskiem ryb. Nie można nie wspomnieć o zabytkach – kościółku i chacie z XIX wieku oraz o klasztorze dominikanów. Bardzo interesujące są trasy rowerowe, a w zasadzie rowerowo-spacerowe. Składają się one z kilku pętli i oznaczone są kolorami – żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Trasy położone są zarówno w dolinie jak i w górach. Biegną bowiem przez niższe góry i wzniesienia. Na początku wszystkie częściowo biegną przez ulice. Później w większości biegną już przez tereny zielone – lasy, łąki, pola. Mają dobrą nawierzchnię i pokonywanie nawet dużych odległości jest prawdziwą przyjemnością. Widoki są bardzo atrakcyjne. Można podziwiać Pilsko i Babią Górę w tle. Zimą Korbielów przyciąga jak magnes szczególnie narciarzy i snowboardzistów. Atutem są naturalne warunki do uprawiania narciarstwa – niepowtarzalny mikroklimat i wysokość nad poziomem morza. Pokusę stanowią liczne wyciągi – krzesełkowe i orczykowe, wspaniale przygotowane trasy – naśnieżane regularnie, ubijane ratrakami i oświetlone na dole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>