Jezioro Sarbsko – Nowęcin

Spędzając czas nad morzem, dość często nie można znaleźć miejsca na plaży. Spowodowane jest to tłumami ludzi, którzy każdego roku napływają tutaj z całego kraju. Nie ma przecież co ukrywać. Morze Bałtyckie jest naszą chlubą, a co za tym idzie jest najczęściej odwiedzanym przez wczasowiczów miejscem w czasie letnich urlopów. Czy jest więc sposób, aby spędzić czas nad morzem w ciszy i spokoju? Oczywiście, że jest. I to nie jeden. Jednym z nich jest poświęcenie naszego urlopu na zwiedzanie okolicznych zabytków. Tutaj jednak pojawia się problem. Nie każdy z nas ma ochotę w czasie kilku wolnych dni spacerować po miastach, w których oddychać trzeba spalinami. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się na łono natury. Nie każdy wie, że w pasie nadbrzeżnym znajduje się wiele jezior, które powstały wiele tysięcy lat temu z powodu wahań wysokości wody w wielkich słonowodnych akwenach. Dzięki tym zmianom inicjowanym przez ruchy tektoniczne Ziemi możemy dziś spędzać czas w tych pięknych miejscach.

W dzisiejszym tekście postaramy się przedstawić wam jedno z takich jezior. Położone jest ono w pobliżu miejscowości Nowęcin w północnej Polsce. Niedaleko znajduje się również Łeba, w której wielu z was zapewne planuje spędzić urlop. Co ciekawe akwen ten znajduje się w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Znaczy to, że to teren objęty bezpośrednią ochroną. Dzięki temu możemy mieć pewność, że woda, w której przyjdzie nam pływać, objęta jest regularną kontrolą. Jezioro Sarbsko oddalone jest od Morza Bałtyckiego jedynie o jeden kilometr. Dzięki tak małej odległości w okolicach tego akwenu wyczuwalna jest tak zwana morska bryza, czyli powietrze nasycone chlorkiem sodu i innymi związkami pochodzącymi ze słonej wody.

Na szczęście wybierając się w te rejony, nie musimy martwić się noclegiem. Aby mieć łatwy dostęp do morza, jak i wyżej wspomnianego jeziora najlepszym rozwiązaniem będzie zakwaterowanie we wsi Nowęcin {➥Meteor-Turystyka.pl}, z której będziemy mieć równą odległość do obu akwenów. Mimo, że to dość mała miejscowość, posiada ona rozbudowaną bazę noclegową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>