Giżycko słynie z żeglugi

Giżycko to miasto, które położone jest w województwie warmińsko- mazurskim, na pojezierzu mazurskim. Otoczone wodami jezior, w bliskim sąsiedztwie znajdują się jeziora Kisajno i Niegocin. Pierwsze wzmianki o grodzie nad Niegocinem pochodzą z XVI wieku. Tutaj także przybyli Krzyżacy, a skrzydło zamku krzyżackiego można podziwiać do dziś. Niegdyś nazywane Lec, potem Łoczany, a ostatecznie od 1946 roku na cześć Gustawa Gizewiusza (Giżyckiego) przyjęto nazwę Giżycko. Infrastruktura kwaterunkowa funkcjonuje w samym mieście jak i w pobliskich miejscowościach, które leżą nad jeziorami. Dlatego dla każdego turysty znajdzie się tutaj miejsce. Jak już wspomniane zostało, Giżycko to miejscowość, która słynie głownie z żeglugi. Miejsce to jest dostosowane dla fanów sportów wodnych, a szeroko rozwinięta baza noclegowa umożliwia czynne spędzanie czasu. Liczne, hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne oprócz podstawowych rzeczy, które muszą zapewnić, dają możliwość korzystania z WIFI, telewizji, miejsca na grill (w niektórych miejscach jest opcja grilla z obsługą), parkingi nie tylko dla samochodów, a także miejsca portowe dla żaglówek. Pokoje jedno, dwu, trzyosobowe, apartamenty oraz wiele innych możliwości, np. dostawienie łóżeczek dla dzieci, lodówek-mini barek i innych.

Wiadomo już coś o Giżycku, wiadomo co oferuje nam baza noclegowa to teraz po co tu przyjechać. Pytanie jest banalne- bo można zapewnić, że na nudę nikt tu narzekać nie będzie. Liczne imprezy kulturalne, które zapełniają cały rok. W Giżycku od 1 stycznia do 31 grudnia- zawsze się coś dzieje. Imprezy sportowe, kulturalne, zloty motocykli, Dni Giżycka, Jarmark Świętego Brunona, Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej, piknik rodzinny, Święto Twierdzy BOYEN to tylko nieliczne imprezy, odbywające się na terenie Giżycka. Co za tym idzie, nie ma tu czasu na nudę. Warto tu także przyjechać ze względu na most. Ktoś by powiedział, co tam most, przecież co w nim może być ciekawego. Właśnie jest on ciekawy, rzec można uniwersalny, bo na terenie Europy, oprócz tego w Giżycku zobaczymy tylko jeden taki i to w dodatku nie działający. Ten ewenement, który mamy w Polsce i znajduje się w Giżycku to most obrotowy, to znaczy, że zaprojektowany i zbudowany w 1860 roku, nie jest podnoszony do góry czyli nie jest zwodzony, tylko odsuwa się w bok. Oprócz tego ciekawscy zobaczą zamek krzyżacki, XIX-wieczne kamieniczki, Twierdze BOYEN, Sanktuarium Świętego Brunona z elementami wojskowymi, a także Wierze Ciśnień z tarasem widokowym, muzeum i kawiarnią. W Giżycku gastronomia działa bardzo prężnie, w rozsądnych cenach można dobrze i swojsko zjeść, ale nie tylko. Miasto przyciąga przede wszystkim ze względu na jeziora Kisajno i Niegocin, stolica żeglowania, żaglówki, jachty, sporty wodne liczne trasy turystyczne, to wszystko sprawia, że Giżycko jest naprawdę warte odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>