Gastronomia w Malborku

Najistotniejsze elementy, które bierzemy pod uwagę, wybierając cel naszej podróży to głównie baza noclegowa, jakość wyżywienia oraz dodatkowe atrakcje, które umilą nam ten beztroski czas. O kwaterę należy zadbać z wyprzedzeniem – o tym wszyscy wiemy, bowiem wówczas możemy liczyć na niższe ceny i większy wybór. Atrakcje to rzecz, którą możemy sprawdzić w przewodnikach oraz w internecie. Wszyscy wiemy, że to przecież prawdziwa skarbnica wiedzy, zatem nie bójmy się z niej korzystać.

Jeśli myślimy zaś o kwestii wyżywienia to jest kilka prostych zasad, których warto się trzymać, aby być zadowolonym z posiłków spożywanych podczas urlopu. Pierwszą z nich jest oczywiście rezygnacja z wyżywienia wliczonego w koszt pobytu, bowiem nie daje nam ono wyboru i jest raczej niskiej jakości, ponadto nie uwzględnia naszych preferencji i stosowanej diety. Kolejną zasadą jest korzystanie tylko z tych knajp, które są popularne wśród innych turystów, a przede wszystkim wśród stałych mieszkańców, bowiem to oni są przecież prawdziwymi znawcami w temacie swojego miasta. Starajmy się unikać restauracji świecących pustkami – to zły znak, który może ostrzegać nas przed rewolucjami w żołądku, których przecież nie chcemy. Jest również możliwość samodzielnego przygotowywania sobie posiłków, jednak nie po to wyjeżdżamy na urlop, by zabierać ze sobą obowiązki. Wakacje to czas wypoczynku i błogiego lenistwa w wymarzonej atmosferze, którą sami musimy sobie wybrać.

Malbork to miasto, w którym klimat tworzy jego przeszłość, przez co możemy określić go jako raczej spokojny i sprzyjający refleksji ośrodek miejski. Położone w województwie pomorskim miasteczko, przyciąga każdego roku tysiące turystów (więcej info meteor), głównie za sprawą słynnego zamku, który do dziś zachował się w świetnej kondycji. To jednak nie wszystko, bowiem istnieją tu liczne restauracje słynące z genialnej kuchni regionalnej, powracającej w przebłyskach do klimatów z XIII wiecznego zamku, znajdującego się nad brzegiem rzeki Nogat.  Jedną z polecanych jest restauracja Staropolska, słynąca z pysznego domowego jedzenia, przygotowywanego z pasją, co czuć w każdym kęsie. Dodatkowo możemy tu zagościć do restauracji Nad Nogatem, która oprócz widoków zapewnia świetne i świeże jedzenie za niewygórowane ceny. Takie połączenie ucieszy każdego turystę. Pamiętajmy zatem o Malborku planując następną podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>