Cisna – szlaki turystyczne

Cisna to niewielka miejscowość, jednak jej urokliwe i niewątpliwie atrakcyjne położenie w centrum Bieszczad sprawiło, iż z niepozornej wsi stała się ona cenioną uzdrowiskowo-turystyczną miejscowością. Każdego roku zjeżdżają tutaj przyjezdni z całego kraju w poszukiwaniu piękna tutejszej przyrody potwierdzonego zarówno fauną jak i florą, w poszukiwaniu ciszy i spokoju oraz rozległych szlaków odpowiednich na długie, refleksyjne wędrówki. Szlaków turystycznych natomiast w okolicy jest pod dostatkiem. Nie zabranie tych trudniejszych, dla zaawansowanych piechurów z doświadczeniem, jak również łagodnych tras dla rodzin z dziećmi. Każdy przyjezdny pragnący poznać i zgłębić okoliczne szlaki turystyczne szybko się przekona, iż wśród nich przeważają te czerwone, czyli szalki główne prowadzące przez największe i najbardziej warte poznania miejsca w okolicy.

Jednym z nich jest na przykład szlak Cisna-Wołosań. Szlak ten prowadzi przez kilka okolicznych górskich szczytów aż do najwyższego, czyli właśnie do szczytu Wołosań. Po drodze natomiast wytrwały turysta może poznać widoki rozpościerające się ze szczytu Hona, Osina, Beret czy szczytu Sasów. Kolejnym szlakiem biegnącym przez wioskę jest szlak Cisna-Komańcza. Jest to z kolei trasa bardzo długa. Czas potrzebny na jej przebycie to prawie dziewięć godzin. Poza szczytami, wśród których również znajduje się Wołosań, mamy okazje zwiedzić również pobliskie Jeziorka Duszatyńskie, rozległe oraz malownicze okolice Prełuk. Kolejny szlak Cisna-Małe Jasło-Okrąglik to również czerwony szlak o podobnej długości i czasie potrzebnym na jego pokonanie jak w przypadku szlaku Cisna-Wołosań, czyli około czterech godzin. Szlak ten z kolei jest trasą bardzo urozmaiconą i bogatą w obiekty nawiązujące do działań II wojny światowej.

Podróżując szlakami turystycznymi ocierającymi się o Cisną warto popytać o okoliczne noclegi. Cisna bowiem dysponuje wieloma różnymi atrakcjami, pozwalającymi na miłe i aktywne spędzenie czasu. Tutejsza natomiast baza noclegowa, choć mieszcząca dosyć ograniczona liczbę gości, jest jednak na tyle zróżnicowana, że każdy, najbardziej nawet wybredny przybysz znajdzie tutaj zakątek dla siebie. Jest to jednocześnie okolica wybierana jako miejsce wypoczynku przez rodziny z dziećmi poszukujące wytchnienia od codzienności i spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>