Ciekawostki Trzęsacza – Rewal, Niechorze i Pobierowo

Trzęsacz to niewielka, ale bardzo malowniczo położona, miejscowość nad Bałtykiem. Można tutaj dojechać autobusem m. in. ze Szczecina albo bezpośrednio samochodem, który posłuży nam później do zwiedzenia całej okolicy. A do zwiedzania jest tu mnóstwo interesujących miejsc. I w samym Trzęsaczu, jak i w okolicznych miejscowościach, znajdziemy wiele zabytków oraz innych atrakcji turystycznych.

Zwiedzanie Trzęsacza zazwyczaj zaczyna się od ruin kościoła oraz od tarasu widokowego na klifie. Gdy zejdziemy na plaże, możemy się udać na spacer na wschód – do Rewala, położonego około dwóch kilometrów od Trzęsacza. Jest to bardzo popularny kurort z licznymi atrakcjami turystycznymi. Miejscowość ma bardzo szerokie plaże, działają tutaj także dyskoteki, fast foody, smażalnie ryb i inne miejsca, typowe dla nadmorskich miejscowości. Można także wybrać się na korty tenisowe lub kompleks sportowy albo wypożyczyć rower i udać się na wycieczkę. W Rewalu znajduje się także Park Wieloryba, Wystawa Klocków LEGO i inne atrakcje dla najmłodszych.

Idąc dalej na wschód trafimy do Niechorza. Jest to także popularne letnisko, które graniczy nie tylko z Morzem Bałtyckim, ale także dużym jeziorem – Liwia Łuża. Dużą atrakcją jest latarnia morska na klifie, gdzie znajduje się udostępniony dla turystów taras widokowy. Prócz tego warto odwiedzić Motylarnię oraz Park Miniatur Latarni Morskich.

Udając się natomiast na zachód dojdziemy do Pobierowa. To bardzo urokliwa miejscowość, ukryta w sosnowo-świerkowym lesie. Panują tutaj dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, ale warto także skorzystać z okazji i pojeździć po okolicy na rowerze lub pospacerować. Dodatkowo znajduje się tutaj jedna z pierwszych polskich plaż wyróżnionych certyfikatem Błękitna Flaga. Jak widać, z Trzęsacza można w ciągu kilkudziesięciu minut trafić w wiele ciekawych miejsc.

Tym, co przyciąga jest także lokalna baza noclegowa. Jest ona dobrze rozwinięta i pozwala nam na znalezienie dla siebie odpowiedniego miejsca. Trzęsacz oferuje nam noclegi w kilkudziesięciu obiektach prezentowanych w internetowym portalu meteora, w tym w ośrodku SPA, domu wczasowym, pensjonatach i licznych pokojach gościnnych. Czeka na nas tutaj także wszystko to, co zawsze można znaleźć w nadmorskich kurortach – sklepy z pamiątkami, smażalnie ryb, fast foody, salony z grami i wypożyczalnie sprzętu sportowego. Na pewno nie będziemy się nudzić podczas naszego urlopu w Trzęsaczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>